субота, 14 квітня 2012 р.

Кирилівські читання: що це і навіщо

Це блог про кирилівський рукопис та друкований шрифт, і все що з цим пов'язано: типографія і конструкція шпальти, ініціали, орнаменти, історія книгодрукування, мистецтво каліграфії, теоретичні питання, історія дослідження, і т. ін.
Потреба вести такий блог з'явилася давно, з самого початку роботи над дослідженням «Графіка шрифту кирилівських стародруків кінця XV – початку XVIII ст.» — для систематизації думок та для обговорення спірних або маловідомих питань. Такі записи якийсь час велися в ЖЖ, а потім у ФБ, але на сьогоднішній день ні той, ні інший майданчик влаштувати не може: ЖЖ через повне своє знелюднення, а ФБ — через непідлаштованість під такі задачі (в першу чергу через незручність каталогізації записів).
Віднині записи на тему кирилівських стародруків, та всього що з цим пов'язано, вестимуться тут (а звідси вже ретранслюватися в ЖЖ і ФБ). Будуть, як і раніше, цікаві репродукції та маловідомі факти, а також більш ґрунтовні записи щодо відомих і сталих (а іноді стереотипних) питань.
Буду радий бачити і спілкуватися зі старими друзями, та запрошую до дискусії нових.
З пов. І. Д.

Немає коментарів:

Дописати коментар